Kremy z kwasami - wybieramy najskuteczniejsze kwasy

Kremy z kwasami to obecnie podstawa, gdy chcemy pielęgnować skórę. Jakie kremy z kwasami będzie warto wybierać? Postaramy się krótko powiedzieć o różnych rodzajach kremów z kwasami.

Jeśli ktoś marzy o pięknej i promiennej cerze pozbawionej zaskórników, grudek i przebarwień powinien właśnie sięgać po kremy z kwasami. W ofercie firm, które przygotowują dermokosmetyki znajdują się kremy z małą ilością i niewielkim stężeniem kwasów, które nie zrobią krzywdy cerze. Takie kremy są dobrą alternatywą dla zabiegów w salonach kosmetycznych.

Kremy z kwasami

Na rynku dostępne mamy zróżnicowane kremy z kwasami, dlatego laikowi trudno będzie w tych wszystkich produktach się zorientować. Na początek trzeba wiedzieć jakie właściwości ma dany kwas, by podjąć jakąś decyzję a różnice mogą być znaczące. W kremach najczęściej mamy kwasy takie jak AHA, BHA, LHA. Co to będzie oznaczać?

Kwasy AHA to inaczej kwasy owocowe. Zalicza się do nich: migdałowy, mlekowy, glikolowy, jabłkowy, winowy, cytrynowy. Mają one świetne właściwości wpływają skutecznie na ochronę skóry, dzia

Wybór kremu z kwasem

łają antybakteryjnie, odblokowują pory, wpływają na produkcję kolagenu, działają najgłębiej, złuszczająco, rozjaśniająco, hamują rogowacenie skóry, zwężają pory, przeciwutleniająco.

Jeśli ktoś nie będzie tolerował kwasów AHA to może wybrać ewentualnie kwasy BHA. W kosmetyce wykorzystuje się jeden z kwasów z tej grupy a mianowicie kwas salicylowy. Z kolei LHA to nowa pochodna kwasu salicylowego, który będzie miał nieco delikatniejsze tym razem działanie. Kwasy działają antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie, odblokowują pory i złuszczają. Godny uwagi będzie także kwas retinowy a więc Tretynoina, która ma działanie złuszczające, hamuje przemianę tkanki prawidłowej w zmienioną chorobowo.

Jak stosować kremy z kwasami?

Zanim jednak wybierzemy idealny krem z kwasem dla danej cery trzeba będzie wiedzieć, że trzeba go stosować wyłącznie tylko na wieczór. Do tego rano powinno się zabezpieczyć skórę kremami z wysokim filtrem. W końcu zadaniem kremów jest złuszczenie, wygładzenie, pobudzenie regeneracji i odnowienie skóry. Dlatego też w czasie używania takich produktów musimy chronić cerę przed wszelkimi możliwymi czynnikami, które mogą jej zaskoczyć, ponieważ będzie podatna na powstanie podrażnień czy przebarwień. Warto zawsze takie kremy zastosować, by rzeczywiście zacząć skutecznie dbać o własną skórę, dążyć do jej skutecznej ochrony przed zmianami chorobowymi, które mogą na nią istotnie wpływać i doprowadzić do jej zniszczenia.

Autor

Katarzyna Komasińska

dermatolog, właścicielka Kliniki Kosmetologii Estetycznej Beauty&Health