Dermokosmetyki dla każdej skóry

Dermokosmetyki to wyjątkowa grupa produktów o charakterze pielęgnacyjnym. To takie kosmetyki, które inaczej określane są aptecznymi a więc preparaty, których receptury łączą w sobie właściwości medyczne oraz kosmetyczne. Dzięki temu ich działanie nie będzie się opierać tylko na pielęgnacji, ale ma także za zadanie leczyć problemy, które będą nas trapić i są związane ze skórą, ciałem czy włosami.

Dermokosmetyki dla suchej skóry

Pośród takich kosmetyków znajdują się takie do cery suchej - znajdziemy tam emulsje, kremy ochronne, balsamy nawilżające oraz zmiękczające, kremy do stóp, żele oczyszczające, maski regenerujące. Wybór jak widać jest bardzo duży. Tak zwane dermokosmetyki do cery suchej długotrwale nawilżają cerę, jednocześnie mogą także wzmacniać barierę naszego naskórka. W ten sposób skóra będzie się charakteryzować tym, że jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie słoneczne czy mróz. Cera nie wysusza się tak łatwo, ponieważ dermokosmetyki chronią ją przed podrażnieniami, ograniczają utratę wody i uzupełnią braki w tłuszczach. 

skóra wrażliwa

Dzięki nim skóra sucha z dnia na dzień będzie bardziej elastyczne, miękka i mniej szorstka.

Dermokosmetyki dla wrażliwej skóry

Cera wrażliwa będzie szczególnie wymagająca i dlatego warto zapewnić jej kosmetyki na dobrym poziomie. Pośród nich znajdują się żele do mycia, specjalistyczne kremy natłuszczające i hydrolipidowe, emulsje, olejki i maseczki. Dermokosmetyki mogą dokładnie oczyszczać, normalizują pracę gruczołów łojowych, stymulują odbudowę naszego naskórka oraz chronią cerę przed wysuszeniem i złym wpływem czynników zewnętrznych. Produkt dla skóry wrażliwej odpowiadają za regulację hydrolipidową i wzmocnią barierę ochronną, dlatego będzie mniej podrażnień.

gazetka avon

Dermokosmetyki dla dojrzałej skóry

Dermokosmetyki do skóry dojrzałej są to szczególne preparaty pielęgnacyjne, których zadaniem jest nie tylko nawilżenie i ochrona, ale również opóźnienie procesów starzenia się skóry. To kosmetyki, które mają silne działanie przeciwzmarszczkowe.

Dermokosmetyki dla skóry trądzikowej

Znajdziemy wśród tych kosmetyków przeznaczone specjalnie do skóry trądzikowej, między innymi toniki, kremy, żele punktowe czy kapsułki, które zmniejszą problem wykwitów, łojotoku czy wyregulują poziom wydzielanego sebum.

Autor

Katarzyna Lelek

dermatolog i endokrynolog