Mycie okien na wiosnę nie musi być ciężkie

Mycie okien to czynność, która zajmuje wiele czasu i tak naprawdę nie należy do lekkich. Z reguły myjąc okna sięgamy po płyn specjalnie przeznaczony do mycia szyb. Często jednak okazuje się, że to zbyt mało. W jaki więc sposób umyć szybko okna tak, aby lśniły?

Odpowiednia pogoda

Na porządki  każda pora jest dobra. Pamiętajmy jednak, że  mycie okien powinniśmy zrobić tylko podczas odpowiedniej pogody. Nie powinniśmy ich myć, gdy świeci słońce. Na szybach pozostaną bowiem brzydkie smugi. Mycie okien odłóżmy także wtedy, gdy wieje silny wiatr. Również w upalne i mroźne dni powinniśmy zrezygnować z mycia okien. Pochmurny, ale bezdeszczowy dzień jest za to idealny do umycia okien.

gazetki promocyjne

Jak prawidłowo myć okna?

W pierwszej kolejności musimy umyć ramy okienne. Świetnie sprawdzi się miska z ciepłą wodą i dodatkiem kilku kropli płynu do mycia naczyń. Potrzebne nam będą także dwie ściereczki: jedna do mycia, druga do wytarcia ram do sucha. Po umyciu i ususzeniu ram, możemy umyć szyby. Bardzo dobrze z zabrudzeniami radzą sobie gotowe płyny do mycia szyb, które mają w swoim składzie alkohol. Łatwiej dostrzeżemy smugi na szybie, gdy będziemy od zewnątrz przecierać ją pionowo, a od wewnątrz poziomo.

Domowe środki do mycia

Do mycia okien możemy wykorzystać płyny przygotowane samodzielnie w domu. Świetnie tłuszcze, osad z kamienia czy rdzę usuwa zwykły ocet spirytusowy.

Lidl wprowadza wegański eko płyn do mycia warzyw i owoców. Może się przydać także w Twoim domu, aby chronić domowników przed niepożądanymi bakteriami. 

Autor

Katarzyna Lelek

dermatolog i endokrynolog